Asysta raboną w Major League Soccer.

Trzech obrońców

Major League Soccer nie jest najlepszą ligą na świecie, myślę, że nawet nie jest w dziesiątce najlepszych lig. To nie znaczy, że grają tam patałachy, ponieważ na amerykańskich boiskach występują takie gwiazdy jak: Steven Gerrard, Andrea Pirlo, David Villa, Ashley Cole, Nigel de Jong, Robbie Keane, Sebastian Giovinco, Franck Lampard, Didier Drogba czy Kaka.

Kolejny potwierdzeniem może być gol Maximiliano Urrutiego, a raczej to co zrobił jego kolega z zespołu Fabian Castillo. Kolumbijczyk popisał się piękną asystą wykonaną tzw. raboną, czyli trikiem piłkarskim, który polega na kopnięciu piłki obok nogi postawnej w trudniejszej pozycji.

Castillo oprócz podania wykonał kawał trudnej roboty, żeby znaleźć dogodną sytuację. Fabian oszukał dryblingiem trzech obrońców! Dlatego jego asysta jest po prostu niesamowita! Myślę, że akcja Kolumbijczyka znajdzie swoje miejsce w gronie najpiękniejszych goli sezonu w Major League Soccer.

Amerykanie od razu podchwycili temat i stworzyli ciekawsze wideo z asystą raboną Fabiana Castillo – jak Wam się podoba w wersji komputerowej?