Brutalni piłkarze Dynama Kijów.

Brak wytłumaczenia

Piłkarze Dynama Kijów chyba zostali „przemotywowani” przed meczem z Guingamp w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej. Najpierw Yarmolenko dopuścił się brutalnego faulu, a po 6 minutach Belhanda poszedł w ślady kolegi z zespołu.

Nie rozumiem zachowania obu zawodników. Owszem Andrij Yarmolenko chciał przerwać akcję rywali, tylko niepotrzebnie użył tak drastycznych metod. Wiadomo, że piłkarz Guingamp dodał coś od siebie – trochę przyaktorzył, jednakże nie dziwi mnie reakcja sędziego. Miał podstawy do pokazania czerwonej kartki. Yarmolenko powinien skorzystać z bardziej inteligentnego rozwiązania.

Co do Younesa Belhandy. Tutaj nie mam w zanadrzu nawet naciąganego wytłumaczenia. Należy się spora kara finansowa, ponieważ nie może osłabiać drużyny takim głupim zachowaniem. W dużej mierze przez jego faul Dynamo Kijów przegrało to spotkanie. Niestety w dziewięciu nawet Real Madryt sobie nie poradzi. (od 0:28)