Brutalny faul na Lewandowskim.

Od czego są sędziowie?

Mecz Polska vs Szkocja w Eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 już za nami. Wiele emocji dostarczyło widowisko na stadionie narodowym, w końcu wynik 2:2 do czegoś zobowiązuje. Sędzia tego spotkania całkiem nieźle wywiązywał się ze swoich zadań, oprócz sytuacji kiedy faulowany był Robert Lewandowski.

Czy arbiter chciał żeby Szkoci, a konkretnie Gordona Greer złamał nogę Lewandowskiemu? Bez przesady, sędzia powinien reagować co najmniej żółtą kartką, jak nie czerwoną. Na poziomie reprezentacji nie powinno dochodzić do tak brutalnych fauli. Od czego są sędziowie? Chyba nie tylko od pobierania kasy, ale również od chronienia piłkarzy przed kontuzjami. Kto wie, czy brutalny faul Greera nie był przypadkowy. Śmiem sądzić, że celowo dopuścił się tego zagrania, aby wyeliminować Roberta Lewandowskiego z dalszej rywalizacji. Piłkarskie jaja, tyle można powiedzieć po decyzji tego w żółtej koszulce.

Na szczęście Lewandowski zniósł ból i rozegrał całe spotkanie w Eliminacjach Euro 2016. Co by było gdyby Lewy nie posiadał ochraniaczy? Aż się boję pomyśleć o konsekwencjach…