Garrincha jednym z najlepszych piłkarzy w historii.

Król dryblingu

Manuel Francisco dos Santos, znany jako Garrincha jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy 🔝 w historii. Do dzisiaj wspomina się jego niekonwencjonalne dryblingi z dużym uznaniem, pomimo upływu kilkudziesięciu lat ⌛️.

Garrincha krzywe nogi

Garrincha mógł zostać jeszcze lepszym piłkarzem, ale niestety popadł w alkoholizm 🍺 i seksoholizm (nikt nie wie ile dokładnie miał dzieci). Co ciekawe Brazylijczyk miał krzywe nogi 😱 (prawa o 6 cm dłuższa od lewej), ale nawet ten fakt nie przeszkodził Garrinchy w zrobieniu wielkiej kariery piłkarskiej.

Król dryblingu dwukrotnie zdobył z Brazylią Mistrzostwo Świata 🏆 (1958,1962). Garrincha strzelił 12 goli ⚽️ w 50 meczach dla swojej reprezentacji narodowej i przegrał tylko jeden mecz, w którym grał (1:3 z Węgrami na MŚ 1966).

Jeszcze jeden fakt w życiu Brazylijczyka jest wart odnotowania. Garrincha jako pierwszy w historii wybił piłkę za linię końcową z powodu kontuzji przeciwnika 👍 i to pomimo sytuacji strzeleckiej❗️ Od tego czasu gest Garrinchy stał się powszechnym gestem fair play w piłce nożnej.