Juninho Pernambucano mistrzem rzutów wolnych.

Prawdziwy kozak

Trudno wskazać, który piłkarz był i jest najlepszym 🔝 specjalistą od wykonywania rzutów wolnych. Lionel Messi, David Beckham, Cristiano Ronaldo, Roberto Carlos, Ronaldinho – to tylko niektóre nazwiska piłkarzy świetnie wykonujących rzuty wolne. Do tego grona z pewnością musimy zaliczyć Juninho Pernambucano 👍.

Dla młodszych sympatyków futbolu przypominam kim był Juninho Pernambucano. Brazylijczyk 🇧🇷 słynął głównie z wykonywania rzutów wolnych, a dokładniej robił to wyśmienicie 😱. W trakcie swojej kariery piłkarskiej reprezentował barwy takich klubów jak: CR Vasco da Gama, Al-Gharafa, New York Red Bulls czy Olympique Lyon. Przez 9 lat gry dla Lyonu stał się prawdziwą legendą francuskiego klubu. Na boiskach Ligue 1 strzelił 75 goli ⚽️ i zanotował 44 asysty. W Lidze Mistrzów dołożył 22 gole ⚽️ i 18 asyst.

Juninho Pernambucano był prawdziwym kozakiem rzutów wolnych i śmiem twierdzić, że nawet David Beckham nie był równie skuteczny. Żeby uczcić jego pamięć wrzuciłem film 🎥 z 75 golami Brazylijczyka z rzutów wolnych. Który gol ⚽️ był najpiękniejszy?