Marcin Robak w Lechu Poznań!

Marcin Robak w Lechu Poznań Transfery Ekstraklasa

Pierwsze wzmocnienie

Lech Poznań zakontraktował napastnika Pogoni Szczecin. Marcin Robak stał się pierwszym wzmocnieniem Kolejorza przed walką o Ligę Mistrzów. Wartość transferu wyniosła około 100 tysięcy Euro.

Maciej Skorża o nowym nabytku – Dołącza do nas zawodnik o profilu, którego nie mieliśmy w kadrze naszego zespołu. W każdej drużynie, w której grał, gwarantował zdobycie dużej liczby bramek. Bardzo liczę na jego skuteczność w Lechu. Jest doświadczony i zna realia boisk nie tylko z ekstraklasy.(lechpoznan.pl)

Napastnik związał się z Kolejorzem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie grał w trykocie z numerem 22 (tyle bramek zdobył w sezonie, w którym został królem strzelców). W Poznaniu ostatnio był znany z tego… że był katem Lecha, któremu strzelił już 8 goli!

– Cieszę się, że byłem tak skuteczny. Kibice pewnie mnie dobrze zapamiętali z tego powodu, ale teraz będę zdobywał bramki dla nich – mówi Marcin Robak. – Miałem oferty z innych klubów, ale bardzo chciałem grać w Poznaniu. Lech jest Mistrzem Polski, ma bardzo silną kadrę, a gole strzela tu wielu piłkarzy. Będę chciał jak najlepiej pomóc w tej statystyce, ale najważniejsze jest oczywiście dobro drużyny.(lechpoznan.pl)

Takiego napastnika Lechowi brakowało. Silny fizycznie, potrafi grać tyłem do bramki i przede wszystkim skuteczny. Kolejorz zaczął walkę o Ligę Mistrzów. Oby wreszcie piłkarze przełamali fatum polskich klubów.

Marcin Robak prezentuje swoją koszulkę Lech Poznań

twitter.com