Neymar i Cristiano Ronaldo obchodzą dzisiaj urodziny.

Osiągnięcia Ronaldo i Neymara

Cristiano Ronaldo obchodzi dzisiaj swoje 31 urodziny. Napastnik Realu Madryt urodził się 5 lutego 1985 roku w Funchal (Portugalia).

Portugalczyk przez siedem sezonów w barwach Królewskich stał się najlepszym strzelcem Realu Madryt w historii. Jego statystyki są niesamowite – 344 gole w 328 meczach. Na początku obecnego sezonu wyprzedził inną legendę Raula (323).

Ronaldo w barwach Realu wygrał 1 Champions League, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata, 1 Superpuchar Europy, 1 Ligę Hiszpańską, 2 Copa del Rey i 1 Superpuchar Hiszpanii. Indywidualnie Cristiano otrzymał dwukrotnie złotą piłkę oraz trzykrotnie zgarnął nagrodę Europejskiego złotego buta.


O ile Ronaldo jest bliżej końca swojej kariery piłkarskiej, o tyle Neymar swoją karierę dopiero rozkręca. Brazylijczyk obchodzi dzisiaj swoje 24 urodziny.

Neymar w zaledwie 2 lata osiągnął prawie tyle, co Cristiano Ronaldo w 6 sezonów. Brazylijczyk w barwach FC Barcelony wygrał 1 Champions League, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata, 1 Superpuchar Europy, 1 Ligę Hiszpańską, 1 Copa del Rey i 1 Superpuchar Hiszpanii. Neymar wygląda indywidualnie trochę gorzej, ale jeszcze przyjdzie czas na wyróżnienia i nagrody.

Ostatnio słychać pogłoski o odejściu Neymara z Barcelony. Osobiście uważam, że są to tylko plotki, ponieważ kto chciałby odchodzić z klubu, który co roku zdobywa trofea? Jestem pewien, że Brazylijczyk jeszcze wiele sezonów spędzi w barwach Barcy.

Wszystkiego najlepszego Neymar i Cristiano Ronaldo!