Niemoc Basa Dosta.

Frustracja Holendra

Zapewne nie mieliście okazji obejrzeć spotkania VFL Wolfsburg vs SC Paderborn 07 w niedzielne popołudnie. Ja też nie oglądałem, ale skrót meczu oraz powyższy filmik pokazały mi ogromnego pecha (niemoc) Basa Dosta.

Zaczęło się od faulu na naszym bohaterze w polu karnym Paderborn. Niestety Perisić nie wykorzystał karnego, ale akurat tutaj Dost nie mógł więcej zrobić. W kolejnej sytuacji trafił w poprzeczkę z kilku metrów. Akurat to powinien wykorzystać, ale zbyt wysoko podniósł piłkę.

Wreszcie najciekawsza akcja. Bas Dost otrzymał futbolówkę od Kevina De Bruyne i strzelił gola. Problem w tym, że sędzia tego spotkania Bundesligi dopatrzył się faulu napastnika Wolfsburga i bramka nie została uznana. W mojej opinii przewinienia nie było, więc w tym przypadku można przychylić się do pecha.

Holender jeszcze trzykrotnie próbował pokonać świetnie dysponowanego Kruse. Jednak za każdym razem goalkeeper wychodził obronną ręką. Po tym czasie trener postanowił zmienić Basa Dosta, co jeszcze bardziej sfrustrowało piłkarza Wolfsburga.

Dawno nie widziałem takiej niemocy strzeleckiej. Dost raczej nie będzie miło wspominał pojedynku z Paderborn, a szczególnie rywalizacji z Lukasem Kruse 🙂