Nieudolna interwencja Janmaata.

Gra głową do poprawki

Za nami pierwsza kolejka Eliminacji Mistrzostw Europy 2016, w której jedną z większych niespodzianek była porażka Holendrów. Czesi zwyciężyli 2:1 po golach Dockala i Pilara, natomiast dla gości strzelił de Vrij.

Rywalizacja dobiegała końca i wszystko wskazywało na podział puntów. Tymczasem Daryl Janmaat chyba postanowił trochę urozmaicić wtorkowy wieczór. W 91 minucie spotkania holender chciał podać piłkę głową do własnego bramkarza, ale zrobił to tak nieudolnie, że piłka po odbiciu o słupka trafiła pod nogi Pilara. Czech nie zastanawiając się choćby przez chwilę strzelił gola dającego 3 punkty. Koszmarny błąd Janmaata zadecydował o zwycięstwie gospodarzy i sprawił zawód fanom Oranje.

Holandia zawiodła, ale pozostało jeszcze sporo kolejek do końca eliminacji. Jestem pewien, że w tabeli po 10 serii spotkań będą przewodzić w stawce i bez większych problemów awansują na Euro 2016.

Co z Janmaatem? Wszystko wróci do normy jeśli poprawi grę głową oraz poziom koncentracji meczowej. Nawet lepsi piłkarze mają w swoich cv podobne wyczyny przyprawiające trenerów o zawrót głowy 🙂 (od 2:08)