Piękna akcja Realu Madryt.

Stary dobry Real

Wreszcie ruszyła faza grupowa elitarnej Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu zmierzyli się z FC Basel, drużyną silną, ale wciąż poniżej poziomu najlepszych ekip w Europie. Wynik Wam pewnie dobrze znany (5:1), dlatego zwrócę Waszą uwagę na akcję Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy.

Piękna akcja z 79 minuty meczu tylko potwierdza, że obaj świetnie rozumieją się na boisku. Cztery podania z pierwszej piłki doprowadziły do czystej sytuacji Benzemy, który długo nie zastanawiając się posłał piłkę w stronę bramki. Najważniejszy przedmiot na boisku uderzył jeszcze w poprzeczkę, zanim trafił do siatki. Muszę przyznać, że zrobili to niezwykle widowiskowo i przede wszystkim szybko. Trzeba zaznaczyć, że Portugalczyk pierwsze podanie wykonał piętą, co wyraźnie wpłynęło na atrakcyjność gola Francuza. Pewnie głowy obrońców Bazylei są jeszcze pełne zawirowań po akcji dwóch asów w talii Carlo Ancelottiego 🙂 .

Real Madryt chyba już wchodzi na odpowiednie tory. Jeśli motory napędowe Królewskich utrzymają formę z pierwszego meczu Ligi Mistrzów to fani Realu mogą być spokojni o wyjście z grupy. Zresztą głównym celem ekipy Carlo jest obrona tytułu, więc takie pojedynki powinny być tylko przystawką 🙂 (gol od 2:25)