Pierwsza edycja Pucharu Europy.

Drużyna niezwyciężona

60 lat temu odbyła się pierwsza edycja Pucharu Europy (dzisiaj Liga Mistrzów). Wtedy rozgrywki te nosiły dokładną nazwę – Puchar Europy Mistrzów Krajowych.

W turnieju wystąpiło szesnaście drużyn, w tym między innymi AC Milan, Real Madryt, Sporting CP, RSC Anderlecht czy PSV Eindhoven. Pierwszym zwycięzcą został Real Madryt, który w finale pokonał Stade de Reims 4:3.

W ówczesnych czasach gwiazdami Realu Madryt byli Alfredo Di Stefano, Hector Rial czy Francisco Gento. To oni stanowili o sile Królewskich w latach pięćdziesiątych. Później dołączył jeszcze Ferenc Puskas i stworzyli drużynę niezwyciężoną. Wystarczy powiedzieć, że Real Madryt wygrał 5 pierwszych edycji Pucharu Europy. Znaleźli pogromcę dopiero w 1961 roku, kiedy to musieli uznać wyższość Benfici (ze słynnym Eusebio w składzie).