Polscy piłkarze – najwięcej polubień na facebooku.

Polscy piłkarze najwięcej polubień na facebooku Polska

Tutaj też króluje Lewandowski

Bezapelacyjnie liderem wśród popularności kont na facebooku jest konto Roberta Lewandowskiego. Profil reprezentanta Polski polubiło już ponad 9 milionów ludzi i z ogromną przewagą wyprzedza drugiego w zestawieniu Wojciecha Szczęsnego.

Tylko pięciu Polskich piłkarzy przekroczyło magiczną barierę 1 miliona polubień na facebooku. Gołym okiem widać, którzy piłkarze grają w topowych zagranicznych klubach piłkarskich.

Najciekawszymi przypadkami w zestawieniu są Michał Pazdan i Bartosz Kapustka. Obrońca Legii dzięki świetnemu występowi na Euro 2016 zaskarbił sobie sympatię kibiców, dlatego jego konto na facebooku szybko zyskuje lajki. Natomiast Kapustka zyskał dużą popularność również z powodu Euro, ale dodatkowym magnesem dla polubiających była zmiana barw klubowych (teraz Leicester City).

Dla mnie małym zaskoczeniem w tym rankingu jest obecność Jakuba Rzeźniczaka. Kuba już od wielu lat występuje w Legii Warszawa, więc widocznie poprzez swoją aktywność i fakt występowania w jednym z najbardziej popularnych klubów piłkarskich w Polsce zdołał uzbierać bardzo dobrą liczbę lajków.

1. Robert Lewandowski


2. Wojciech Szczęsny


3. Jakub Błaszczykowski


4. Łukasz Piszczek


5. Arkadiusz Milik


6. Grzegorz Krychowiak


7. Łukasz Fabiański


8. Kamil Grosicki


9. Michał Pazdan


10. Bartosz Kapustka


11. Sławomir Peszko


12. Kamil Glik


13. Jakub Rzeźniczak


14. Łukasz Szukała


15. Mateusz Klich


16. Piotr Zieliński


17. Mariusz Stępiński


18. Sebastian Mila


19. Dominik Furman


20. Bartosz Salamon