Polskie kluby piłkarskie – najwięcej polubień na facebooku.

Legia Warszawa najwięcej polubień na facebook polskie kluby piłkarskie

Legia zdecydowanie przoduje

Polskie kluby piłkarskie nie są aż tak popularne jak FC Barcelona, Real Madryt czy chociażby FC Basel. Z pewnością związane jest to z poziomem sportowym polskich drużyn, bo kto chce polubić anonimowy klub? Chyba, że jest fanem piłki nożnej albo pochodzi z miasta, z którego wywodzi się dany zespół.

Na szczęście popularność polskich drużyn piłkarskich stale rośnie, szczególnie tych największych. Legia Warszawa zdecydowanie przoduje w tym rankingu i jest szansa, że niedługo osiągnie magiczną granicę 1 miliona polubień. Drugi Lech Poznań traci sporo do Wojskowych, bo ponad 300 tysięcy. Dalej to już się robi przepaść.

Na pewno wpływ na ilość polubień na facebooku ma też wielkość miasta. Jak może rywalizować na polu popularności facebookowej chociażby Termalica, której miasto liczy około 750 osób z aglomeracją Warszawską? Nie może rywalizować na tym polu i na polu sportowym.

Tak naprawdę miejsce w Ekstraklasie będą miały zagwarantowane jedynie największe miasta w Polsce. Mniejsze miasta będą albo wybrykami na kilka sezonów, albo będą okupowały niższe ligi. Niestety takie są realia, co dobrze pokazuje ranking w ilości polubień.

1. Legia Warszawa


2. Lech Poznań


3. Wisła Kraków


4. Śląsk Wrocław


5. Lechia Gdańsk


6. Pogoń Szczecin


7. Górnik Zabrze


8. RTS Widzew Łódź


9. Ruch Chorzów


10. Jagiellonia Białystok


11. Arka Gdynia


12. Korona Kielce


13. Cracovia


14. Polonia Warszawa


15. GKS Katowice


16. Podbeskidzie Bielsko-Biała


17. Zagłębie Lubin


18. Polonia Bytom


19. Bruk-Bet Termalica Nieciecza


20. ŁKS Łódź