Robert Ndip Tambe – od III ligi do mistrzostwa w PNA.

Robert Ndip Tambe Puchar Narodów Afryki Kamerun

Pójdzie w ślady Paulinho?

Takie historie lubimy 👍 najbardziej. Robert Ndip Tambe jeszcze półtora roku temu grał w III Ligowej LZS Piotrówka, a dzisiaj może poszczycić się wygraną w Pucharze Narodów Afryki 🏆 w barwach Kamerunu.

Robert Ndip Tambe na początku 2015 roku przybył do Polski i zaczepił się w klubie LZS Piotrówka, który znany był z pozyskiwania obcokrajowców. Po upływie roku przeniósł się ➡️ do Spartaka Trnava (I liga słowacka), gdzie jego kariera przyspieszyła. W tym sezonie Kameruńczyk strzelił 10 goli ⚽️ w 23 meczach📍, co dało mu przepustkę do Pucharu Narodów Afryki.

W PNA Robert Ndip Tambe był jednym z podstawowych 🔝 zawodników w ekipie Hugo Broosa. Z 6 meczów w aż 4 wychodził w podstawowej jedenastce (we wszystkich w fazie pucharowej) i to pomimo rywalizacji z takimi piłkarzami jak: Vincent Aboubakar (Besiktas) czy Jacques Zoua (FC Kaiserslautern). Tambe nie strzelił żadnego gola w Pucharze Narodów Afryki, ale zdobył coś cenniejszego – Mistrzostwo Afryki 🏆.

Jestem ciekaw jak potoczy się dalsza kariera Roberta Ndip Tambe. Może pójdzie w ślady 🔜 Paulinho, który zaczynał w ŁKS Łódź, a wylądował w Tottenhamie?