Shaqiri, czyli piękne wykończenie piętą.

Nie ma sobie równych

Reprezentacja Szwajcarii długo męczyła się Litwinami w ramach Eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. Po 65 minutach było 0:0, ale chwilę później rozsypał się worek z golami. Na wyjątkową uwagę zasługuje wykończenie piętą Xherdana Shaqiri.

Zgadza się, że Szwajcar umieścił piłkę w siatce już jako czwarty z kolei, ale bardziej powinniśmy skupić się na urodzie wykonania. Teraz już wiem dlaczego Shaqiri gra w jednym z najlepszych klubów na świecie. Posiada ogromne umiejętności, tylko pech chciał, że jego rywalami do pierwszego składu w Bayernie są Franck Ribery, czy Arjen Robben. Na szczęście w reprezentacji Szwajcarii nie ma sobie równych i błyszczy takimi golami, jak przeciwko Litwie. Coś czuję, że filigranowy pomocnik jeszcze zaskoczy moje oczy.

Na Mistrzostwach Świata nie strzelił wyjątkowego gola, ale pokazał wyjątkowe umiejętności z Argentyną. Pamiętacie? Jak nie to obejrzyjcie: Xherdan Shaqiri – umiejętności na miarę gwiazd piłki nożnej. Oczywiście zapraszam również do wciśnięcia przycisku play poniżej 🙂