Świetna obrona Christensena w LE.

Fenomenalna interwencja

Carsten Christensen zachował czyste konto w spotkaniu przeciwko Rio Ave. Na pewno obrońcy pomogli w sukcesie, ale sam dużo zrobił żeby gazety napisały o jego występie. Moje oko przykuła szczególnie sytuacja z 31 minuty meczu, kiedy zanotował fantastyczną paradę bramkarską.

Do rzutu wolnego podszedł Lopes z numerem 10 na plecach. Wydawało się, że jego uderzenie będzie niedokładne. W końcu umiejętności Brazylijczyka są dalekie od ideału. Ku mojemu zdziwieniu i wielu kibiców na stadionie strzelił znakomicie, ale jeszcze lepiej zachował się w bramce Christensen. Duńczyk fenomenalnie sparował piłkę na poprzeczkę, która następnie wyszła na rzut rożny. Zazwyczaj w takiej sytuacji bramkarz wpada razem z piłką do bramki, więc tym większy mój szacunek w stosunku do interwencji 🙂 .

Obrona Christensena była godna najlepszych bramkarzy na świecie. Carsten chyba nie będzie już grał na najwyższym poziomie (mam na myśli choćby Real Madryt), ale przynajmniej będzie miał co pokazać swoim dzieciom. (od 0:25)