Teqball w wykonaniu Ronaldinho.

Najlepsza technika na świecie

W piłce nożnej pojawiają się coraz ciekawsze narzędzia treningowe. Kiedyś musiały wystarczyć dwa kamienie i piłka ⚽️, a teraz pasjonaci futbolu co chwila wymyślają coś wyjątkowego, żeby jeszcze poprawić umiejętności piłkarskie graczy i zwiększyć atrakcyjność dyscypliny.

Tym razem chodzi o teqball. Muszę przyznać, że nigdy nie próbowałem siatkonogi na stole, ale po tym filmie muszę kiedyś tego spróbować. W sumie to nie widzę tutaj większej filozofii. Każdy z graczy posiada możliwość odbicia piłki maksymalnie 3 razy, a minimalnie musi to zrobić raz. Serwis wykonuje się odbiciem dowolną częścią ciała na pole przeciwnika (dalsza część stołu) i w sumie tyle z najważniejszych rzeczy 😀.

Mistrzem w tym na pewno byłby Ronaldinho Gaucho. Takiej techniki piłkarskiej nie ma chyba żaden piłkarz na świecie – nawet Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo musieliby uznać wyższość Ronaldinho. Ciekawe czy kiedyś stworzą turniej w teqballu. W sumie fajnie byłoby zobaczyć jak Lionel Messi rywalizuje z Cristiano Ronaldo 👊👍.