Trzy gole Giorgio Chielliniego.

Rzadki hat-trick

Giorgio Chiellini został bohaterem, antybohaterem i znów bohaterem Włoch podczas rywalizacji w Eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 w piłce nożnej. Wszystkie trzy gole strzelił właśnie Chiellini, choć wynik po meczu z Azerbejdżanem wyniósł 2:1 dla gospodarzy.

W pierwszej połowie środkowy obrońca reprezentacji Włoch ulokował piłkę w siatce po dośrodkowaniu wiecznie młodego Andrei Pirlo. Gdy wydawało się, że kolejne gole dla Włochów będą kwestią czasu zdarzyło się coś niespodziewanego. Azerbejdżan wyrównał dzięki… Giorgio Chielliniemu. Chyba chciał zostać jedynym bohaterem tego widowiska. 1:1 to bez wątpienia nie był wymarzony wynik dla gospodarzy meczu Eliminacji Euro 2016. Giorgio chyba zdawał sobie z tego sprawę i po raz kolejny pokonał bramkarza Azerbejdżanu. Co za występ piłkarza Juventusu :). Trzy gole w tym samobój. Chciał strzelić hat-tricka i udało mu się, tylko następnym razem musi pamiętać która drużynę reprezentuje.

Chiellini sprawił spore emocje podczas spotkania Włochów. Podoba mi się szczególnie jego determinacja oraz wytrzymałość psychiczna. Pokazał niezwykły hart ducha, którego Polscy piłkarze powinni się uczyć 🙂