Zarobki piłkarzy w Serie A.

Zarobki piłkarzy Serie A Inter Juventus AC Milan Napoli AS Roma Genoa Fiorentina LazioKliknij, żeby powiększyć

Higuain i Bonucci przodują

Włoski dziennik La Gazzetta dello Sport 📰 opublikował zarobki piłkarzy w Serie A 🇮🇹. Najlepiej zarabiającymi piłkarzami są Gonzalo Higuain (Juventus Turyn) i Leonardo Bonucci (AC Milan) 🔝, których gaża wynosi 7,5 miliona Euro 💶 za sezon gry.

Najwięcej pieniędzy na pensje piłkarzy wydaje Juventus Turyn 🔝. Mistrzowie Włoch na ten cel przeznaczają 164 miliony Euro 💶 rocznie i zdecydowanie przodują w stawce. Drugim klubem pod względem puli pieniędzy przeznaczonych na zarobki piłkarzy jest AC Milan. Klub z Mediolanu wydaje 117 milionów Euro 💶 i na pewno miały na to wpływ nowe władze z Chin 🇨🇳.

Wydatki klubów Serie A na zarobki piłkarzy Liga Włoska

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport 📰 znając zarobki piłkarzy w Serie A stworzyli najdroższą jedenastkę 1️⃣1️⃣. Wśród niej nie mogło oczywiście zabraknąć Leonardo Bonucciego i Gonzalo Higuaina. Ciekawostką może być pozycja bramkarza w zestawieniu, którą zajmuje Gianluigi Donnarumma 😵, a nie jakby się mogło wydawać Gianluigi Buffon. Bramkarz AC Milan podpisał w lecie nowy kontrakt, w którym zagwarantował sobie pensję w wysokości 6 milionów Euro 💶.

Najdroższa jedenastka piłkarzy Serie A pod względem zarobków

W sezonie 2017/18 wszystkie kluby Serie A 🇮🇹 przeznaczą 955 milionów Euro 💶. Wynik ten jest o 28 milionów „lepszy” od wyniku z ubiegłego sezonu. Do górnej granicy (1100 mln) jeszcze trochę brakuje, ale patrząc jak rozwija się Europejska piłka i Serie A 🇮🇹 to można przypuszczać, że niedługo będziemy świadkami rekordowych wydatków 💰 na pensje piłkarzy.

Sumaryczne zarobki piłkarzy w Serie A od 2007-08 do 2017-18

*Źródło La Gazzetta dello Sport