Zarobki trenerów w Serie A.

Zarobki trenerów w Serie A Liga WłoskaKliknij, żeby powiększyć

Allegri bije wszystkich na głowę

Prestiżowy dziennik La Gazzetta dello Sport 📰 opublikował zarobki trenerów Serie A 🇮🇹. Obecny trener Juventusu Turyn Massimiliano Allegri zarabia aż 7 milionów Euro 💶 za sezon. Drugim trenerem w Lidze Włoskiej pod względem zarobków jest Luciano Spalletti, który inkasuje rocznie 4 miliony Euro 💶 za sezon.

Trener Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego nie należy do krezusów trenerskich w Serie A 🇮🇹. Maurizio Sarri zarabia jedynie 1,4 miliona Euro 💶 za sezon, co jest gorszą gażą od pensji Sinisy Mihajlovicia (prowadzi Torino) i niewiele lepszą od Gian Piero Gasperiniego (Atalanta). Z drugiej strony Maurizio Sarri dopiero zaczyna swoją karierę z wielką europejską piłką 🔝⚽️, więc musi zapracować na lepszą pensję.

W czołówce najlepiej zarabiających trenerów Serie A 🇮🇹 może dziwić pozycja Roberto Donadoniego. Trener FC Bologna inkasuje rocznie 1,2 miliona Euro 💶, a jego zespół zajął dopiero 15 miejsce w tabeli Serie A sezonu 2016/17. Widocznie nie zawsze o wysokości pensji decydują aktualne wyniki sportowe 😎.